O nas

Przedszkole Niepubliczne Krasnoludek w Żukowie przy ul. 1-Maja 13 istnieje od 2000r. i jest siostrzaną placówką Przedszkola Krasnoludek w Gdańsku,które istnieje od 2007r.

CZESNE ZA PRZEDSZKOLE ZE WSZYSTKIMI ZAJĘCIAMI ORAZ PEŁNYM WYŻYWIENIEM WYNOSI TYLE, ILE W PRZEDSZKOLACH STANDARDOWYCH.

OD WRZEŚNIA 2022 PRZEDSZKOLE WSPIERA ROZWÓJ DZIECI ZAJĘCIAMI Z ZAKRESU SENSORYKI Z ELEMENTAMI MONTESSORI. WSZYSTKIE ZAJĘCIA KTÓRE ODBYWAJĄ SIĘ W PRZEDSZKOLU SĄ BEZPŁATNE:

- NOWOŚĆ! Od października ruszają zajęcia taneczne prowadzone w każdej grupie wiekowej

-codziennie zajęcia plastyczne

-matematyka sensoryczna z elementami Montessori

-sensoplastyka z elementami Montessori

-sensoryka z elementami Montessori

-zajęcia konstrukcyjno- techniczne

-doświadczenia i eksperymenty

-język angielski prowadzony w całości w języku angielskim

-programowanie i kodowanie

- praca z botem My Tiny

-zajęcia kulinarne

- gimnastyka

Posiadamy również profesjonalna grupę Dwujęzyczną -Anglojęzyczną

Założycielami i jednocześnie prowadzącymi placówki są Iwona Głazik-Czarnecka oraz Aleksander Czarnecki. .Przedszkole pracuje w godz. 6.00-17.30 . Posiada przestronny plac zabaw oraz własną kuchnię

Krasnoludek jest placówką oświatową, która realizuje program wychowania przedszkolnego w oparciu o podstawę programową zatwierdzoną przez MEN. Do placówki uczęszczają dzieci w wieku od 2,5 roku życia do 6-go roku życia, do 4 grup, których indywidualny rozwój wspiera wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz cały personel przedszkola. W przedszkolu działają cztery grupy przedszkole. Jedną z grup jest profesjonalna grupa anglojęzyczna, w której równolegle pracuje nauczyciel wychowania przedszkolnego oraz lektor języka angielskiego.

Kładziemy nacisk na naturalne przyswajanie języka angielskiego poprzez zabawę. Spotkanie z językiem angielskim ma być przede wszystkim przyjemną przygodą, a zarazem przynosić rozwój sprawności językowych (osłuchanie, rozumienie, zdobycie poprawnej wymowy, umiejętność formułowania zdań). Oprócz zajęć dydaktycznych, muzycznych oraz swobodnych zabaw, dzieci mają kontakt z językiem angielskim podczas codziennych czynności takich jak mycie ząbków, odkładanie zabawek po skończonej zabawie czy spożywanie posiłków. Nauka przychodzi więc w sposób zupełnie naturalny. Dzięki temu dziecku będzie dużo łatwiej osiągnąć w przyszłości dwujęzyczność.

Szczególne znaczenie w nauczaniu dzieci ma dla nas integracja sensoryczna, dzięki której dzieci mają szansę poznać siebie oraz rozbudzić w sobie ciekawość poznania otaczającego je świata. Uczą się odbierać docierające do nich informacje wzrokiem, słuchem, dotykiem, węchem, smakiem. Ta nauka polega na coraz sprawniejszej umiejętności rozpoznawania tych informacji w relacji do siebie. Tak więc oczy widzą, ale mózg nadaje znaczenie temu, co dziecko widzi w relacji do wszystkich innych wrażeń , które w tym samym momencie są rejestrowane przez inne zmysły. Tak powstaje percepcja tego co dzieje się wokół dziecka, co umożliwia mu reakcję –odpowiedź na wyzwania płynące z otoczenia. Im lepiej , sprawniej mózg potrafi rozpoznawać i nadawać właściwe znaczenie temu co widzi, słyszy, czuje tym szybciej, sprawniej dziecko myśli, uczy się, koncentruje, mówi, czyta, pisze. Odchodzimy od zabawek, które sprawiają, że zabawy nabierają charakteru odtwórczego. Naszym celem jest rozbudzenie kreatywności w dzieciach, rozwijanie w nich zdolności przewidywania, konstruktywnego i logicznego myślenia oraz twórczego działania, co tworzy klucz do umiejętności pracy w grupie społecznej. Zmierzamy ku temu, aby motywować dzieci do zdobywania wiedzy w sposób samodzielny , a zarazem rozwijać w nich inteligencję emocjonalną , dzięki czemu przedszkolaki będą przygotowane do prawidłowego funkcjonowania w szkole i ogólnie w społeczeństwie.

Nasz przestronny plac zabaw, zawierający nową konstrukcją z poliuretanu, osiem zjeżdżalni, kilka huśtawek i trzy obszerne piaskownice,stworzony jest specjalnie dla dzieci, bezpieczny oraz dostosowany do oczekiwań i potrzeb maluchów w różnym wieku.Poziom edukacji w naszej placówce jest na wysokim poziomie, toteż dbamy o to, aby dzieci codziennie wychodziły na plac zabaw, co gwarantuje prawidłowy ich rozwój emocjonalny. Służy on rozwojowi zarówno fizycznemu, jak i psychicznemu dziecka.

Nasze przedszkole wyróżnia indywidualne podejście do każdego dziecka, łączenie tradycji z innowacyjnymi metodami nauczania, a także kompetentna kadra z pasją do zawodu

Dbamy o ciepłą, radosną atmosferę oraz poczucie bezpieczeństwa dzieci,a rodzicom ofiarujemy codzienny uśmiech oraz poczucie komfortu, aby bez obaw pozostawiali z nami swoje pociechy.

Całą naszą energię i pomysły koncentrujemy ku potrzebom dzieci.

Najlepszą nagrodą i podziękowaniem dzieci jest pytanie zadawane podczas odbioru : "Mamo, tato, dlaczego tak wcześnie?".

Serdecznie zapraszamy do obserwowania nas w mediach społecznościowych:

Facebook: https://www.facebook.com/PrzedszkoleKrasnoludekZuk...

Instagram: https://www.instagram.com/przedszkole.krasnoludek....

Wszystkich rodziców zainteresowanych zapoznaniem się z naszym przedszkolem zapraszamy bezpośrednio do placówki, aby móc poczuć panującą u nas atmosferę i dokonać właściwego wyboru.


Zobacz filmik z naszego przedszkola